Czym jest introligatornia?

Sprawdź też

POLION-PRINT
Polion to istniejąca na rynku od lat firma, która świadczy profesjonalne usługi w zakresie druku na artykułach reklamowych oraz użytkowych. Instytucja oferuje wykonywanie nadruków zarówno na produktach własnych, jak i
Drukarnia iZebra
Drukarnia iZebra to firma, która na rynku istnieje już od kilku lat. Choć specjalizuje się w wizytówkach, zajmuje się również tworzeniem takich produktów, jak ulotki, plakaty, banery, książki, a także wiele innych

Czym jest introligatornia?

Czym jest introligatornia i czym zajmuje się introligator? W jaki sposób można przygotować się do tego zawodu?

Introligatornia jest działam przemysłu poligraficznego, polegającym na oprawie różnorodnych druków. W introligatorni można zrobić albumy, bruliony czy terminarze. Introligator zajmuje się tworzeniem książek.
W zależności od rodzaju metody, mogą one być zszywane lub klejone. Zszywane książki są trwalsze i nawet po kilku latach ich użytkowania, nie będą się rozchodzić, jak w przypadku książek klejonych. Introligator musi wiedzieć jak złożyć książkę z wielu elementów. Jego praca powinna być dokładna i precyzyjna. Trudna bywa również naprawa zniszczonych książek, która może trwać nawet kilka dni. Każda kartka musi bowiem wyschnąć i być idealnie na siebie nałożona.
Mimo, że dostępnych jest wiele maszyn, które znacznie ułatwiają pracę, wiele czynności musi być zrobionych ręcznie. Drukarnie, zajmujące się profesjonalnie introligatornią korzystają z innowacyjnych maszyn i sprzętów, co sprawia, że oprawy i foliowania są najlepszej jakości.  

Ostatnie komentarze (0)

Zostaw swój komentarz

Całościowa ocena:

Wybrane firmy poligraficzne

Olszynki Grochowskiej 18 Praga Południe
Zostaw komentarz
jako pierwszy
Brak opinii
Drukarnia PaperPlane
Juliusza Słowackiego 22A
3 opinie
Pulsdruk
Działkowska 3 Wola
Zostaw komentarz
jako pierwszy
Brak opinii
Drukarnia iZebra
Postępu 12
Zostaw komentarz
jako pierwszy
Brak opinii
Drukarnia Express Druk
Goździkowa 14A/1 Śródmieście
1 opinie
Argonium - Profesjonalne audyty SEO